Użytkowanie samochodu z wypożyczalni

Wynajem długoterminowy Nissan Qashqai Visia

Niebawem planujesz wynająć samochód z wypożyczalni w Katowicach? A może po prostu chcesz się czegoś na ten temat dowiedzieć, tak zapobiegawczo, na przyszłość? Mamy dla Ciebie garść cennych informacji, które pomogą Ci lepiej się orientować w tym, jak należy dbać i użytkować taki samochód.

Obowiązki wypożyczającego samochód

Bez względu na klasę i markę wypożyczonego samochodu, jest to własność wypożyczalni, która za określoną cenę udostępnia Ci pojazd na pewien czas. Użytkując pojazd, jesteś zobowiązany do dbania o niego i użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. Co należy od obowiązków kierowcy?

  • tankowanie paliwa odpowiedniego rodzaju i jakości
  • utrzymanie wnętrza samochodu w czystości
  • kontrola ciśnienia powietrza w kołach
  • kontrola poziomu płynów eksploatacyjnych
  • kontrola oświetlenia

Wszelkie nieprawidłowości związane z działaniem samochodu, należy zgłaszać telefonicznie do wypożyczalni. Dotyczy to np. nierównej pracy silnika, zauważonych wycieków czy niewłaściwego działania układów samochodu.

Szkoda na samochodzie z wypożyczalni

Osoba użytkująca taki pojazd, musi się liczyć z tym, że może być sprawcą wypadku lub poszkodowanym. W takiej sytuacji powinna poinformować o tym wypożyczalnię oraz podjąć niezbędne kroki do zabezpieczenia samochodu i uniknięcia dalszego powstawania uszkodzeń. Zawsze również wezwać na miejsce policje, która sporządzi niezbędną dokumentacje, pomocną przy wypłacie odszkodowania.

Paliwo, czystość, limit kilometrów i inne opłaty

Samochód należy zwrócić od wypożyczalni z pełnym zbiornikiem paliwa. Samochody są również zatankowane do pełna. Niewywiązanie się z tego obowiązku, skutkuje naliczeniem opłat karnych. Opłaty mogą być również naliczone za oddanie samochodu brudnego, z pozostawionymi przedmiotami, a także uszkodzonego. Wówczas naprawa odbywa się z polisy AC. Klient może, ale nie musi w niej partycypować – to wyjaśnia umowa i regulamin, który został do niej stworzony. Innym rodzajem opłaty jest ta, naliczana za przekroczenie limitu kilometrów.

Starannie wybieraj wypożyczalnię

Jeżeli chcesz, aby wynajęcie samochodu było czynnością przyjazną i nie wiążącą się z problemami, dokładnie wybieraj wypożyczalnie. Kieruj się opiniami innych osób, renomą i historią takiej wypożyczalni. Im dłużej istnieje na rynku, ma nowe samochody, tym większym zaufaniem można ją obdarzyć. W takiej wypożyczalni znajdziesz również pracowników, chętnie odpowiadających na twoje pytania. Wiedzą, że zadowolony klient nie tylko chętnie do nich wróci, ale również poleci ich usługi innym osobom.

About Author: wypozyczalniafotelikow.pl