Kemping w namiocie na dachu: zalety i wady spania w namiocie dachowym.

Dla większości z nas, miłośników kempingów, weekend pod płótnem zapewnia wszystko, czego moglibyśmy chcieć i potrzebować poza czasem na wolności. Ale nie zawsze tak jest i istnieje duża szansa, że ​​w pewnym momencie Twoje doświadczenie na kempingu nie było radosnym wydarzeniem, na które liczyłeś. Może znalazłeś się na zatłoczonym kempingu z głośnymi sąsiadami po prawej stronie i sąsiadami po lewej, którzy budzą się przed wszystkimi?


A może myślałeś, że podróżowanie z kamperem zabierze Cię z siatki i rozbijesz biwak na plaży, ale zamiast tego utknąłeś na parkingu lub zaparkowałeś na noc wzdłuż ruchliwej drogi. Brzmi znajomo?
Teraz wyobraźcie sobie ucieczkę od chaotycznego rytmu miasta. Skręcając w drogę leśną. Trochę jazdy terenowej. Rozpalanie ogniska. Zasypianie w namiocie na dachu pod gwiazdami.

Bonus: nikogo nie ma wokół ciebie. Czy dzikość woła do ciebie tak, jak woła do nas? Wtedy jesteś gotowy na weekend poza siecią lub nawet pełne wakacje z namiotem na dachu i wszystkim.

Kemping w namiocie na dachu – styl lądowy
Spanie w namiocie dachowym jest super cool. Zbliża Cię do autentycznego piękna świata, z dala od zgiełku i tłumów cywilizacji. Daje ci jedną rzecz, od której nie możesz uciec w kamperze, furgonetce i kamperze: brak ścian. Spanie na dachu to podróżowanie do odległych miejsc, gdzie sama podróż jest celem, a nie ostatecznym miejscem docelowym (ale ostateczny cel może być dosłownie wszędzie – ze względu na sprawne pojazdy). Dopóki Twój pojazd jest odpowiednio wyposażony, znajdziesz w nim luksusy domu, do których jesteś przyzwyczajony, takie jak lodówka i w pełni wyposażona kuchnia oraz wygodny materac w namiocie na dachu. Mówiąc o namiotach na dachu – staną się twoimi najlepszymi przyjaciółmi, jeśli spróbujesz podróżować z nim.

Zalety namiotu na dachu?
Większy komfort i doskonałe widoki „za oknem” – namioty na dachu przewyższają namioty naziemne pod względem komfortu. Większość namiotów dachowych jest wyposażona w materac piankowy z pamięcią kształtu, który gwarantuje dobry wypoczynek (lubimy też spakować dobrej jakości poduszki, przytulne koce i migoczące światełka).

Korzyść: większość namiotów na dachu ma dodatkowe miejsce na pozostawienie śpiworów w środku, dzięki czemu nie musisz codziennie nosić ich w górę i w dół. Będąc nad ziemią i wieloma oknami, możesz również podziwiać wspaniałe panoramiczne widoki z namiotu.
Ciepło – biwakowanie na ziemi dobrze sprawdza się w suchą, ciepłą noc. W namiocie na dachu, podniesienie się nad ziemię zapewnia znacznie cieplej w nocy w dowolnej temperaturze, ponieważ podłoga namiotu nie jest zimna w nocy, w przeciwieństwie do namiotu naziemnego.
Po prostu odpoczywanie – Namioty na dachu są świetne nie tylko do dobrego snu w nocy, ale także do poważnego relaksu w ciągu dnia. Jeśli jest gorąco i słonecznie namiot ochroni Cię przed upałem, a jeśli pada deszcz/śnieg zapewni Ci suchość i ciepło. Naszą typową rutyną w pochmurny lub deszczowy dzień jest czytanie ulubionej książki, a następnie przytulna drzemka.
Zimowe biwakowanie to naprawdę świetna zabawa – zimowy kemping w śniegu i mrozie (pomyśl o Tatrach w grudniu) to dobry pomysł tylko wtedy, gdy masz odpowiedni sprzęt i trójwarstwowy namiot na dachu, który zapewni Ci ciepło. Odpowiednio ocieplony namiot dachowy w połączeniu z grzejnikiem i odpowiednimi śpiworami są niezbędne, aby cieszyć się zimowymi przygodami w krainie czarów.
Wszyscy będą chcieli z tobą porozmawiać – kemping z namiotem na dachu i podróżowanie drogą lądową to wciąż stosunkowo nowy sposób podróżowania, więc przygotuj się na to, że wszyscy przyjdą się zastanawiać, co to za rzecz na twoim dachu. Podczas naszych wypraw lądowych zawsze zadają nam pytania dotyczące naszego namiotu na dachu, a dzięki naszemu rozstawieniu kempingów zostaliśmy wspaniałymi przyjaciółmi z całego świata.
Zaplanuj swoją trasę bez ograniczeń związanych z rezerwacją kempingu – dzięki namiotowi na dachu nie jesteś już zależny od zorganizowanych kempingów, masz swobodę planowania podróży wokół epickich zabytków, które chcesz zobaczyć, a nie dostępności kempingów na trasie. Prawie każdy park ma miejsca w którym można obozować za darmo (rozproszony kemping dla wygranej!)

Wady namiotu na dachu?
Brak luksusowych udogodnień – podróżowanie lądem z namiotem na dachu jest znane z tego, że jest minimalistyczne i prawie spartańskie. Nie można i nie należy tego porównywać do pobytu w 5-gwiazdkowym hotelu.
Czas rozstawiania — podobnie jak w przypadku zwykłego namiotu naziemnego, rozstawianie namiotu na dachu zajmie trochę czasu każdego ranka i wieczoru, a jeśli podróżujesz przez dłuższy czas, rozstawianie namiotu dwa razy dziennie może być męczące. W zależności od ceny i marki namiotu, czas rozstawienia może wynosić od 30 sekund (wyskakujące kampery) do 5-10 minut (zwykłe namioty dachowe).
Deszczowe dni mogą być do kitu – warunki pogodowe nie mają większego znaczenia dla poważnego namiotu dachowego. Ale jeśli dopiero zaczynasz przygodę z namiotami na dachu, pogoda może mieć duży wpływ na twoje wrażenia. Podczas gdy wszystkie namioty dachowe są wyposażone w plandekę przeciwdeszczową, lepiej spakować je na sucho (aby zapobiec pleśnieniu i wilgoci), więc jeśli pada mocno, będziesz musiał poczekać, aż przestanie padać i namiot wyschnie.

Znalezienie równego miejsca – równe miejsce jest niezbędna do dobrego nocnego odpoczynku. Zaparkuj samochód pod niewłaściwym kątem, a zbyt dużo krwi spłynie ci do głowy, powodując straszne koszmary. Wiele nowoczesnych samochodów jest wyposażonych w narzędzie, które informuje, czy zaparkujesz prosto, czy nie.


Bezpieczeństwo – podniesienie jest świetne dla tych, którzy boją się ataku dzikich zwierząt. Jeśli martwisz się o swoje bezpieczeństwo podczas spania, przyjedź na kemping przed zmrokiem, aby zbadać okolicę i upewnić się, że znajdziesz ustronne miejsce, w którym nie widać Cię z drogi. Zawsze zamykaj samochód, kiedy idziesz do łóżka. Jeśli biwakujesz w okolicy, kiedy czujesz się niepewnie, lepiej znaleźć zorganizowany kemping, na którym będziesz przebywać wśród innych ludzi.
Wchodzenie i schodzenie po drabinach – (zwłaszcza w nocy!) – przychodzą na myśl o północy. Nigdy nie mieliśmy żadnych wypadków, ale oczywiście należy zachować ostrożność podczas wchodzenia i wychodzenia z namiotu na dachu, zwłaszcza w stanie senności.
Kemping samochodowy powinien być łatwy i przyjemny. Kemping to fantastyczny sposób na spędzenie weekendu, ale jest to również coś, co każdy powinien robić regularnie dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Przebywanie na świeżym powietrzu przynosi niesamowite korzyści – zmniejsza stres i niepokój, lepszy sen, oddychanie świeżym powietrzem i odrywanie się od wszystkich ekranów. A dzięki dodatkowej swobodzie wjazdu na drogę (lub polną ścieżkę!) z namiotem na dachu samochodu jeszcze bardziej zwiększa korzyści.

Trzy najlepsze wskazówki na pierwszą podróż z namiotem dachowym:


1 Nie spiesz się
Po oddaleniu się od utwardzonych dróg poleganie na mapach może stać się trudne. Mapy mogą pokazywać niewielką odległość 40 mil do następnego miejsca docelowego, ale nigdy nie chcesz się spieszyć i szybko jeździć po drogach gruntowych i nieutwardzonych. To nie jest zła rzecz! Większość tras lądowych oferuje niesamowite piękno krajobrazu – w niektórych miejscach będziesz śmigał z prędkością 50 km na godzinę, a w niektórych będziesz chciał robić przystanki co 10 minut i podziwiać krajobrazy. Zawsze zostawiaj dużo czasu na dotarcie do następnego celu i planuj przybycie przed zmrokiem, aby rozbić obóz.


2 Zaplanuj trasę przed wyjazdem
Jeśli wyruszasz na własną rękę, a zwłaszcza w nowe miejsce, zaplanuj trasę z wyprzedzeniem – łatwiej zaplanować trasę w domu z internetem niż przy gasnącym świetle dnia w nieznanym terenie. Jeśli podróżowanie drogą lądową jest dla Ciebie nowością, zdecyduj się na wypożyczalnię, która zajmie się planowaniem tras i tras za Ciebie.


3 Ciesz się poczuciem przygody
Nie zajmuje dużo miejsca! Podróż z namiotem to podróż, a nie cel. Możesz (i prawdopodobnie natkniesz się) na zabawne przeszkody, takie jak przekraczanie płytkiej rzeki lub jazda po wyboistej, żwirowej drodze – obejmij ją i ciesz się każdą chwilą – w mgnieniu oka wrócisz do życia w mieście i będziesz tęsknić za dzikimi chwilami na świeżym powietrzu, w których jedyny ruch, jaki widzisz, to stado łosi żerujących na trawie.

About Author: wypozyczalniafotelikow.pl