Jak dobrać fotelik samochodowy dla Twojego dziecka?

Dobór fotelika powinien zacząć się od sprawdzenia wagi oraz wzrostu oraz wieku Twojego dziecka. Foteliki dzielą się na 3 główne grupy. W znacznej części foteliki dzielą się na 3 grupy wagowe. Oznaczone są grupami przedziałami wagowymi …..

wagowymi:

  • 0 – 9 kg
  • 9 – 18 kg
  • 15 – 36 kg fotelik
  • 15 – 36 kg podstawka

Używanie podwyższenia (podstawki) nie jest obecnie zalecane.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie fotelików pod katem bezpieczeństwa. Najlepiej zrobić to sprawdzając wyniki w testach bezpieczeństwa. Firmy jakie prowadzą testy to ADAC, OEMTC, AA Trus oraz ANWB. Minimalna ocena na poziomie 3 gwarantuje wystarczający poziom bezpieczeństwa.

Kolejnym krokiem jest przymiarka fotelika w samochodzie. Nie każdy fotelik pasuje do kształtu foteli w każdym samochodzie. Długość pasów bezpieczeństwa może być niewystarczająca dlatego jest to bardzo ważny punkt, którego nie można pominąć.

Po wybraniu 2-3 fotelików, które spełniają wymagania wagowe, wiekowe oraz „pasują do samochodu” należy przeczytać instrukcję obsługi. Sposób zapięcia to najważniejszy element gdyż tylko poprawnie zamontowany fotelik spełnia swoją funkcję w 100%.

Jeśli potrzebują Państwo wynająć fotelik w celu przetestowania zapraszamy do skorzystanie z naszej wypożyczalni fotelików samochodowych w Katowicach.

 

 

 

About Author: wypozyczalniafotelikow.pl