Czyszczenie kostki brukowej Katowice – jak to zrobić samemu?

Czyszczenie kostki brukowej i czyszczenie elewacji to czynność, którą powinno się wykonywać  w zależności od stopnia zabrudzeń co 2 – 5 lat. Można go wykonać samodzielnie lub zatrudnić do tego zadania specjalistów z takich firm jak czyszczeniekostkibrukowej.com lub wypożyczyć odpowiedni sprzęt i przeprowadzić proces samodzielnie.

Jednak zanim przystąpimy do czyszczenie kluczowe jest ustalenie z jakiego rodzaju zabrudzeniami mamy do czynienia aby wybrać najlepszą metodę czyszczenia. Trzy podstawowe rodzaje brudu to:

  • oleje, smary i inne substancje pochodne benzyny,
  • mchy, porosty i inne „zielone” elementy,
  • kurz, pył i inne osady.

Dla grupy substancji oleistych proponujemy zastosowanie w pierwszej kolejności chemii takiej jak TENZI do  czyszczenia kostki brukowej. Jest to silny preparat, który pozwoli usunąć zabrudzenia. Nanieść go można przy pomocy myjki ciśnieniowej z funkcją podawania chemii.

Dla mchów i porostów proponujemy 2 rozwiązania:

  • chemiczne – preparat TENZI porosty i mchy,
  • mechaniczne – turbo dysza, czyli dysza, końcówka lancy, która zapewnia dużo lepszą penetrację oraz usuwanie wszelkiego rodzaju „zielonych” elementów, które korzeniami wrosły bardzo głęboko.

Proces czyszczenie kostki brukowej składa się z 4 podstawowych etapów. Po wstępnym etapie jakim jest naniesienie chemii  (odpowiednio dobranej do rodzaju zabrudzenia) należy odczekać 5-20 minut aby chemia zadziałała i następnie strumieniem płaskim należy zmyć wszystko co rozpuściły środki chemiczne. W kolejnym etapie należy zastosować turbo dyszę, która pozwoli na usunięcie najbardziej „opornych” zabrudzeń.

Ostatni etap „po wyschnięciu” to sprawdzenie czy nie pozostały jakieś pojedyncze brudne miejsca i usunięciu ich przy pomocy dyszy punktowej lub turbo dyszy kulkowej.

Piaskowanie czyli uzupełnienie ubytków po czyszczeniu kostki brukowej to etap, który bardzo łatwo można wykonać samodzielnie. Polega on na stopniowym wysypywaniu oraz „zamiataniu piasku” w taki sposób aby szczeliny, które powstały w trakcie mycia zostały zasypane nowym świeżym piaskiem.

WAŻNE: Piaskowanie można robić tylko po całkowitym wyschnięciu kostki brukowej!

Ile czasu zajmuje wyczyszczenie  40 metrów kostki brukowej?

Czynność Czas trwania [h]
Czas naniesienia chemii 1
Usuwanie chemii 1
Mycie zasadnicze 4
Poprawki 1
Piaskowanie(50-150 kg piasku kwarcowego) 1

Najlepiej zaopatrzyć się w myjkę ciśnieniową o mocy roboczego strumienia wody od  120 do 150 bar. Dzięki temu efekt będzie osiągnięty bardzo szybko ale jednocześnie będzie to na tyle bezpieczne urządzenie, że nie uszkodzimy elewacji budynku czy innego elementu.

Polecamy na wynajem myjkę ciśnieniową Karcher HD 5/15, która idealnie sprawdzi się w czyszczeniu kostki w domu.

About Author: wypozyczalniafotelikow.pl