Cyklinowanie – czyli odnawianie parkietów w swoim domu!

Renowacja parkietów, odnawianie podłogi czy inne czynności jakie prowadzą do polepszenia warunków życia w swoim domu to czynności, które powinny mieć miejsce co kilka lat. W zależności od intensywności eksploatacji oraz wieku parkietu renowacja czyli cyklinowanie to czynność, którą każdy z pomocą odpowiednich narzędzi może przeprowadzić samodzielnie.

Korzystając z profesjonalnych cykliniarek dostępnych w wypożyczalni cykliniarek Katowice każdy w rozsądnej cenie może odnowić parkiet. Proces odnawiania zależy od miejsca położenia parkietu oraz od intensywności jego eksploatacji ale w każdym przypadku najnowocześniejszy sprzęt pomoże w osiągnięciu zamierzonego efektu.

Od czego zacząć?

Oczywiście na początku należy przyjąć, że do poprawnego przeprowadzenia procesu cyklinowania potrzeba kilku a nawet kilkunastu dni w zależności od skali remontu oraz powierzchni parkietu. Każdy budowlaniec z pomocą sprzętu oferowanego w wypożyczalni będzie w stanie przeprowadzić cyklinowanie znacznie szybciej jednak będzie to znacznie kosztowniejsze. Zatem najpierw plan przeprowadzenia remontu i sprawdzenia prognoz pogody.

Rezerwacja sprzętu w podanym terminie a potem już tylko 4 proste kroki:

  1. wstępne cyklinowanie czyli cykliniarką bębnową przejechanie po całej powierzchni parkietu oraz wykończenie naroży cykliniarką wykończeniową do trudno dostępnych miejsc,
  2. nałożenie wstępnej warstwy lakieru,
  3. zeszlifowanie papierem o malutkim ziarnie,
  4. lakierowanie 2-5 razy w zależności od miejsca gdzie jest parkiet czyli od intensywności eksploatacji oraz wilgoci w danym pomieszczeniu.

Po każdym z wyżej opisanych procesów oczywiście należy dokładnie poodkurzać oraz upewnić się, że przeciąg nie powoduje nanoszenia się pyłów i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z powietrza. Proces suszenia lakieru należy przeprowadzać w zamkniętych pomieszczeniach. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie odkurzacza przemysłowego Karcher w celu usunięcia nawet najmniejszych zapyleń. Można skorzystać z wypożyczalni odkurzaczy Karcher w Katowicach, którą gorąco polecamy.

 

About Author: wypozyczalniafotelikow.pl